Първа победа за По Ортез в УЛЕБ

Максимилиано Станич
14-11-2007 12:03

По Ортез записа първа победа в историята си в УЛЕБ Къп като победи Бенетон Тревизо у дома с 89-84 в група Н. Френският тим стана с 1 победа и 1 загуба, докато италианците вече са с две загуби след като се издъниха и миналата седмица срещу БК Киев у дома.

Терънс Дайълс вкара най-много за победителите 18 точки, а четири други играчи добавиха по 9 точки за французите.

За гостите Лайънъл Чалмърс бе най-резултатен с 23 точки, а Родриго де ла Фуенте добави 13.

След равностойно първо полувреме, французите се откъснаха в средата на последната част и поведоха със 78-65. Италианците опитха да се върнат в мача чрез Чалмърс и Сораня, но благодарение на добрата стрелба от наказателната линия на Фейн и Станич По Ортез устискаха победата. Тя е първа в този турнир след като отборът досега е играл само в Евролигата.

Проблемите на Бенетон Тревизо продължават и в УЛЕБ, а не само във вътрешното първенство. В следващият кръг те приемат шампиона на България Лукойл Академик, докато По Ортез пътува до Киев с цел да им нанесе първа загуба в тазгодишната кампания.