Първи успех за Гунева и Шибеник в Евролигата на ФИБА

Джесика Диксън (снимка: Getty Images)
15-11-2007 18:43

Евелина Гунева игра 33 минути за победата на Шибеник Джоли над испанският Алкон Авенида с 80-71 в женската Евролига на ФИБА Европа.

След като губеха с една точка в началото на четвъртата последна част (58-59), домакините от Шибеник изиграха отлично последните 10 минути, особено в защита и допуснаха само 12 точки в своя кош. Така те записаха първа победа в своята история в Евролигата на ФИБА. Както е известно, отборът на Шибеник Джоли участва за първи път в този турнир.

Българската националка вкара 10 точки, взе 6 борби и отне 4 топки и бе в основата на успеха за Джоли. Американката Джесика Диксън обаче бе най-резултатна за тях с 21 точки.

Следващата седмица Гунева и нейните съотборнички гостуват на фаворита в групата Екатеринбург от Русия.