ЦСКА измъкна ценна победа във Варна

Удо игра отлично за ЦСКА
17-11-2007 18:08

ЦСКА измъкна много важна победа в дербито на 9-тия кръг от първенството на мъжката А-1 след като победиха във Варна Черно море Еврохолд с 97-95.

Мачът започна в полза на гостите и те бързо натрупаха солидна преднина благодарение на грешките на домакините и овладените топки на състезателите на ЦСКА в нападение. След отлична игра на Людмил Хаджисотиров и Лавел Пейн, гостите дръпнаха в резултата. Тройка на Пейн ги изведе с 10 точки напред след първата четвърт (23-13), а в 13 минута резултата набъбна до 20 точки (37-17). Все пак домакините успяха да намалят до 11 точки (47-36) на полувремето.

Черно море допусна 10 технически грешки, което веднага рефлектира на резултата на таблото. ЦСКА пък се прояви добре, особено в борбата в нападение (11 от всичките 18 борби бяха в атака). Отборно Черно море овладя 14 топки, но през първото полувреме центровете на отбора Витас и Колев, взети заедно хванаха само една борба. Людмил Хаджисотиров отбеляза 15 точки през първата част, от които 3 тройки от 4 стрелби. Амерканецът Лавел Пейн добави 10 точки през това първо полувреме.

През второто полувреме домакините успяха да намалят, преди ЦСКА отново да дръпнат благодарение на отличната си стрелба от зоната за 3 точки. Последва истинска драма в края на редовното време, което всъщност се оказа недостатъчно за да се излъчи победителя в мача. 32 секунди преди края Левен Белберов намали на само 1 точка преднината на гостите (77-78), последваха два успешни наказателни удара на Хаджисотиров (77-80). Богдан Боев отново намали на 79-80 със самостоятелна акция и веднага отново бе фаулиран Хаджисотиров. Този път той вкара само единия наказателен удар и ЦСКА поведе с 2 (81-80). Белберов изравни 11 секунди преди края (81-81) и след тайм аут Христо Николов пропусна да донесе победата на ЦСКА на два пъти със стрелби от 3-те точки. Така се стигна до продължение.

В него драмата бе пълна. Черно море поведоха с 4 точки и когато всички в залата очакваха да се поздравят с успех, гостите показаха, че не се предават.

46 секунди преди края Николов изравни резултата при 94-94. Белберов сбърка в нападение и фаулира Крум Дойчинов, който застана на линията за наказателни удара 32 секунди преди края. Той вкара само единия и изведе ЦСКА напред 95-94. Последва пропуск на Боев и при овладяната топка от Живко Стоянов, той бе фаулиран 11 секунди преди кирая. Двата наказателни бяха успешни и така резултата стана 94-97. При ответната атака литовеца Витас отбеляза кош и бе фаулиран, но съдиите го отмениха под предлог, че личното нарушение е било извършено преди стрелбата. Така Витас застана на наказателната линия при изтекло време и право да изпълни само два наказателни удара. Той вкара само един от тях и оформи крайният резултат 95-97, но за гостите от ЦСКА.

Белберов бе най-резултатен за Черно море с 29 точки и хванати 10 борби, докато за гостите Хаджисотиров вкара 28, а Пейн добави 20 точки. Всички от стартовата петица на гостите завършиха с двуцифрен актив, а отборно те хванаха 38 срещу само 25 борби за Черно море.