Ракетите не "летят" без МакГрейди

Стив Неш (снимка: Getty Images)
18-11-2007 09:50

Стив Неш вкара 19 точки и подаде 15 асистенции, а Финикс спечелиха като гости над Хюстън със 115-105 и записаха пета поредна победа в първенството на НБА.

Леандро Барбоса и Амари Студамайър добавиха по 21 точки за „слънцата”, които имаха невероятен ден в стрелбата – 62 % за 2 точки (43/69) и 10/19 за 3 точки.

За Рокитс не игра тяхната звезда Трейси МакГрейди, който е с контузен лакът. Техният баланс без него от 2004/05 година е 11 победи и 41 загуби. Треньорът на отбора Рик Аделман каза, че МакГрейди ще играе в следващия мач на отбора срещу Далас в сряда. Аржентинецът Луис Скола направи дабъл дабъл с 20 точки и 11 борби, а Яо Минг вкара само 4 от 17 стрелби след като бе дублиран през целия мач.

Сънс вкараха рекордните за сезона 69 точки за едно полувреме и водеха с 12 точки на почивката (69-57). Домакините намалиха на само 6 точки през третата част (78-72), но 10 поредни точки на Финикс направи резултата 88-72 и изходът от мача стана ясен.

Финикс нямат загуба този сезон, когато достигнат границата от 100 точки. Те са 8-0, когато това се случи, а в двата случая с вкарани по-малко от 100 точки имат загуби. Финикс вече е начело на дивизията си и дели второ място в Западната конференция със Сан Антонио Спърс. Начело е Ню Орлиънс, но с мач повече.