Дунав Еконт се измъкна в Монтана

Дунав Еконт
18-11-2007 19:32

Единият от фаворитите в женското първенство, Дунав Еконт спечели доста трудно гостуването си на Монтана 2003. Губейки с 15 точки след първото полувреме, русенки наложиха волята си през вторите 20 минути и спечелиха с 76-67.

Първата четвърт протече равностойно като гостенките успяха да вземат лек превес в края й 24-21. Втората обаче започна изненадващо с по-силна игра от Монтана 2003. Домакините изиграха страхотна втора част и се оттеглиха на почивка при резултат 48-33 и с големи шансове за победа.

Така както бе втората част за гостенките, така се разви третата за домакините. Ролите на терена се промениха и Дунав Еконт показа по-голямата си класа като обърна двубоя в своя полза и поведе с 60-58 след 30 минути игра. Последната четвърт бе доста нервна, като гостенките поведоха с 68-61 и до края задържаха преднината си за тази неочаквано трудна победа.

Всичките пет титулярки на Дунав Еконт отбелязаха повече от десет точки, като Светла Асенова бе най-резултатна с 19.
Най-много в срещата пък вкара Румяна Николовска, която завърши с 21.