Рилски спортист надделя над Славия

Агнеса Дойчинова
18-11-2007 20:01

Рилски Спортист се справи със Славия у дома в Самоков и постигна победа с 68-49. Самоковки показаха добра игра в защита и заслужено се поздравиха с успеха.

Рилски Спортист водеше през целия мач, но си подсугири победата едва в края. В първата четвърт двата отбора бяха близко един до друг, а в края й резултата бе 20-16 за домакините. Втората четвърт продължи да се развива равностойно, като все пак домакините увеличиха аванса си и той стана 34-26 на полувремето.

В третата част гостенките опитаха да променят нещата, но без успех. Те съумяха само да се държат близо до домакините, но нищо повече. Рилски Спортист спечели тази четвърт с една точка, а последната с цели десет разлика и така подпечата победата си.

Лидерът на домакините Агнеса Дойчинова бе над всички в този мач и завърши с 16 точки и 15 борби. Галина Станчева и Ралица Василева добавиха по 14 точки.

За гостенките от София Лиляна Илиева направи много добър мач с 15 точки и 8 борби, а Цветелина Николова отбеляза 12.