БК Киев продължава да доминира

Манучар Маркоишвили
20-11-2007 22:50 | Александър Сотиров

БК Киев продължава да доминира в Група Н на тазгодишното издание на УЛЕБ Къп. Украйнският тим записа трети пореден успех от началото на надпреварата, като този път буквално се изгаври с френския си съперник По Ортез, отнасяйки го с 36 точки разлика - 91:55.

Домакините започнаха срещата много по-агресивно от французите, и бързо дръпнаха с 12 точки - 29:17 след 10 минути. На полувремето вече водеха с 20 - 48:28. През третата четвърт Киев довърши безпомощния тим на По Ортез, който също както другия гранд в групата Бенетон Тревизо се намира в дълбока криза. Третите 10 минути завършиха при резултат 76:37, а в последната част мача се доиграваше.

Най-резултатен за победителите бе грузинеца Манучар Маркоишвили, който реализира 27 точки, от които пет тройки. Маркъс Фейсън наниза 15, а другите двама американци в отбора Юджийн "Пух" Джетър и Джошуа Дейвис завършиха съответно с 4 и 12, а Артур Дроздов вкара 13.

За гостите от Франция Терънс Дайълс вкара 17, а другия играч с двуцифрен точков актив бе Дейвид Йънг с 11.