Добър Евтимов, Франкфурт с трета загуба

Илиян Евтимов
21-11-2007 10:08

Илиян Евтимов игра стабилно, но отборът му Дойче Банк Скайлайнърс не успя да надскочи себе си и загуби в Москва от един от фаворитите Химки със 69-81 в група D от купата на УЛЕБ. Българинът отбеляза 17 точки, от които три тройки за 25 минути на терена.

След успеха руснаците са вече с 3 победи, докато немците имат загуби до момента. Шансовете им за класиране за следващата фаза вече започват да стават минимални. Мачът пропусна основният плеймейкър на отбора от Франкфурт Паскал Ролер вследствие контузия. Те имаха налице за тази среща само 8 състезатели. Въпреки това Евтимов и компания се държаха достойно до последната четвърт, която започна при само 5 точки преднина за Химки (57-52). Благодарение на финландеца Тиму Ранико и американеца Кели МакКарти, домакините дръпнаха и остават след срещата един от 6-те тима без загубен мач в турнира.

В неделя Дойче Банк Скайлайнърс приемат у дома съперника на Лукойл Академик Артланд Драгонс в поредна среща от германската Бундеслига.