Панатинайкос изравни рекорда за най-много отбелязани точки

Диамантидис (Панатинайкос)
22-11-2007 01:57

Панатинайкос изравни рекорда по най-много отбелязани точки в Евролигата след като вкара 123 като гост на френския Роан. Друг тим, отбелязал същият брой точки е Макаби Тел Авив точно преди 3 години при победата над Скаволини със 123-73.

Гръцкият тим, който защитава титлата от миналата година постигна 5-та поредна победа в група С на Евролигата и заедно с Реал Мадрид няма загубена среща до този момент. Испанците обаче имат трудна задача в четвъртък вечер, когато гостуват на Барселона във европейският вариант на „Ел Класико”.

Андрия Жижич вкара най-много за гостите – 26 точки, като не пропусна нито една от 10-те си стрелби от близко и средно разстояние. Демос Дикудис добави 18, а Василис Спанулис 17 точки.

Марк Сейлиърс бе най-резултатен за домакините със 17 точки.

Домакините успяха да намалят резултата до 28-29 в началото на втората част, но оттук до края на терена имаше само един отбор – този на гостите. Играчите на Желко Обрадович още на полувремето водеха със 64-39, за да се стигне до крайното 123-83. В този мач ПАО напраиха 30 асистенции, с една по-малко от рекорда на Макаби Тел Авив в тази категория.