Янчева във форма, Флоренция пада

Катя Янчева
25-11-2007 11:40

Отборът на Катя Янчева Фотоаматоре Флоренция загуби като гост на Ленци Болцано в мач от Северната Серия А-2 на Италианската лига. Флорентинки паднаха с 60-75 и останаха на последно място в класирането с едва една победа и седем загуби.

Българката бе сред титулярите за своя отбор и за пореден път бе сред най-добрите в състава. Янчева игра общо 26 минути, в които успя да запише 13 точки, 5 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки. Тя напусна мача за пет лични нарушения. По-резултатна от нейните съотборнички бе само Франческа Фабри, която отбеляза 15 точки.

Самата среща бе равностойна чак до последната четвърт. След една гостенките изоставаха само с една точка, а след две пасива им бе три. В третата част обаче домакините понатиснаха и увеличиха аванса си до осем точки, а в последната съвсем наложиха превъзховдството си и спечелиха този двубой.

Сабине Льове бе най-резултатна в срещата с 23 точки, а Ерика Карачоло добави 19.В следващия кръг Фотоаматоре отново гостува, този път на Пакело Сан Бонифачо.