Монтана 2003 изненада Славия като гост

Румяна Николовска
25-11-2007 20:34

Монтана 2003 изненада неприятно Славия насред София и успя да надиграе състезателките на Кирил Куков. Благодарение на силното си начало гостенките успяха да спечелят този двубой с 84-74.

След добрия мач срещу лидера Дунав Еконт, сега отборът на Монтана 2003 бе дошъл да си тръгне с победа от зала Триадица. Гостенките започнаха много силно първата част и набързо отказаха домакините си в този мач. Водени от Румяна Николовска те взеха аванс от 22-4 още в началото и 32-15 след първите десет минути. През втората събитията на терена протекоха по-спокойно, но пасивът на домакините нарастна с още пет точки, 32-54 на почивката.

В третата част състезателките на Славия излязоха с надеждата да стопят аванса на гостенките. Те го направиха, но само с осем точки и не си оставиха големи надежди за последните десет минути. В последната четвърт авансът на Монтана 2003 падна само с четири точки и така те спечелиха победата в този мач.

Пет състезателки на Славия завършиха с повече от десет точки, като Цветелина Николова и Христина Деянова бяха най-резултатни в тима с по 13 точки.

За Монтана 2003 Надежда Симеонова бе най-добра с 25 точки и 13 борби, а Румяна Николовска добави 20 и 7.