Илиян Евтимов блести за Скайлайнърс

Илиян Евтимов
26-11-2007 08:07 | Александър Сотиров

Българското крило на Дойче Банк СкайланърсИлиян Евтимов бе с основен принос за победата на своя тим над вицешампиона на Германия Артланд Драгонс.
Съперникът на Лукойл Академик в УЛЕБ, катастрофира срещу другия немски тим в надпреварата и загуби като гост със 74:63.

Мачът започна с натиск на домакините от Франкфурт, като след първата част водеха с 3 точки, а на полувремето разликата нарасна на 9. През второто полувреме Скайалайнерс не допуснаха обрат, и в крайна сметка разликата достигна 11 точки за крайното 74:63.201-сантиметровия Евтимов бе втори най-добър реализатор за своите, вкарвайки 14 точки. Повече от него имаше единствено Дерик Алън, който наниза 25.

Евтимов, който е възпитаник на North Carolina State престоя 36 минути на терена и бе блестящ, като освен 14-те точки, измежду които 2 тройки, той добави 7 овладени борби и 4 асистенции.
Адам Чъб бе най-резултатен за гостите от Артланд, със своите 16 точки, а Дериъс Хол добави 11.