Победа за Браянт Смит, но не стигна

Браянт Смит (снимка: FIBA)
28-11-2007 01:15

Браянт Смит дебютира за новия си отбор Керавнос с победа, но за съжаление недостатъчна, за да могат кипърците да продължат напред в турнира за Еврокупата на ФИБА. Керавнос победи у дома Лапеенранта с 95-86, но след загуба с 16 точки разлика в първия мач отпадна от турнира.

Смит бе титуляр и игра почти цял мач - 38 минути. За това време той завърши с 22 точки и 9 борби и започна много добре кариерата си в новия си отбор. Повече от него отбеляза само Александър Радойевич - 26.

За финландците най-резултатен бе Петри Виртанен с 25 точки. Главната причина за тяхната загуба с малка разлика, бе фактът че играчите на тима отбелязаха цели 14 тройки. Керавнос поведе с 10 точки две минути преди края, но гостите отвърнаха с кошове и не позволиха авансът да нарасне още.

В неделя Смит излиза срещу Бойко Младенов в мач от първенството на страната.