ЛеБрон изкълчи пръст, Кливлънд пада

Леброн Джеймс (снимка: Getty Images)
29-11-2007 09:59

ЛеБрон Джеймс изкълчи пръст във втората четвърт и не се върна до края, а Кливлънд загуби катастрофално със 74-109 от Детройт. Той бе фаулиран от центърът на домакините Назър Мохамед, изпълни два наказателни удара, но след това напусна. До този момент Джеймс имаше 15 точки и 3 асистенции. След неговото излизане Кливлънд не знаеха къде се намират. Джеймс прави по 31.7 точки, 8.5 асистенции и 8 борби средно на мач този сезон.

Последният път, когато игра срещу Детройт ЛеБрон вкара 48 точки, а също 25-те последни точки на отбора при победата на Кавалиърс над Пистънс в петият мач от полуфинала на Източните плейофи.

Въпреки, че излезе в 17-та минута на срещата, Джеймс бе най-резултатния играч за своя отбор с 15 точки. Сърбинът Саша Павлович добави 13.

За Детройт Ричард Хамилтън завърши с 18 точки. Те вече са еднолични лидери в Централната дивизия на Изток с актив от 9 победи и 5 загуби. Кливлънд е втори със същия брой победи, но с две загуби повече.