ТАУ Керамика най-накрая победен в своята крепост

Давид Андерсен с дабъл дабъл и 4 тройки
30-11-2007 01:25

ЦСКА Москва сложи край на рекордната за Евролигата серия от домакински победи на ТАУ Керамика с убедителното 76-85 в зала Фернандо Буеса в баската столица Витория. Давид Андерсен и Трейджън Лангдън се отличиха с по 23 точки за победата на осакатения от контузии шампион на Русия. За този мач ЦСКА беше без 4 от най-важните си играчи - Теодорос Папалукас, Рамунас Шишкаускас, Матияз Смодиш и Алексей Саврасенко. Отборът на ТАУ беше спечелил 30 поредни домакинства в Евролигата от Януари 2005, когато загуби също от ЦСКА Москва, въпреки че Андерсен и Дж.Р. Холдън са единствените играчи на руския тим, взели участие и в двата мача. С победата ЦСКА подобри съотношението си победи-загуби на 5-1 и излезе еднолично на върха във временното класиране на Група А. ТАУ вече е с 4-2 и дели второто място с Монтепаски Сиена.

Гостите от Москва се откъснаха напред в резултата още в началото. Със силната игра на Лангдън и Андерсен те направиха серия от 0-10 - шок, от който испанският отбор така и не успя да се възстанови. Шампионите на Русия водеха с 13-25 след 10 минути и с 35-44 на полувремето, преди онончателно да си осигурят победата в третата част. Техният център Андерсен, който наниза невероятните 4 тройки от 5 опита, успя също да грабне 10 борби за победителите. Към неговите точки и тези на Лангдън, Маркъс Гоури добави 12, а Холдън 10. Най-резултатен за ТАУ беше Зоран Планинич с 15 точки, Пабло Приджони добави 14, Уил МакДоналд - 13, а Игор Ракочевич и Тиаго Сплитер - по 12.