Нова победа за Нико Трайков

Никола Трайков
30-11-2007 11:50 | bloomu.edu

Никола Трайков отново се представи отлично за Блумсбърг Юнивърсити и бе един от играчите с основна заслуга за победата над Пен Стейт-Хейзълтън със 69-51. Нико, както го наричат в Щатите, завърши с дабъл-дабъл - 13 точки и 10 борби, а освен това добави 2 асистенции и 1 отнета топка за 29 минути игра. Най-резултатен за домакините бе Ник Джоунс с 18 точки.

Хъскитата” поведоха с 12-0 в началото, но гостите намалиха 2 минути преди почивката на 30-24. На полувремето резултата бе 32-26.

През второто полувреме Блумсбърг Юнивърсити направи серия от 18-4 за 6 минути и реши мача в своя полза. Най-малката разлика до която се доближиха гостите бе 16 точки, 60-44.

С тази победа Блумсбърг поправи актива си на 3 победи и 2 загуби от началото на сезона.

Следват две гостувания през идният уикенд. В събота от 22.00 часа българско време Нико Трайков и Блумсбърг Юнивърсити първо играят с Индиана Юнивърсити от Пенсилвания, а ден по-късно срещат Клериън.