Айверсън вкарва 51, но Денвър губи от Лейкърс

Алън Айверсън (Getty Images)
06-12-2007 11:26

Алън Айверсън вкара рекордните за сезона 51 точки, но отборът му Денвър Нъгетс не успя да победи ЛА Лейкърс. Те загубиха със 107-111 в мач, в който трима играчи на Лейкърс вкараха 20 и повече точки. Коби Брайънт завърши с 25 точки, Владимир Радманович добави 21, а Дерек Фишър 20 за победителите.

Айверсън бе вкарал 49 точки след треатата част, но в последната четвърт той успя само в една от четирите си стрелби.
„Когато някой вкара 49 точки след три части, очевидно ще привлече вниманието на другия отбор,” каза Алън след мача. „Те направиха така, че да не получавам топката накрая. Аз бях длъжен да оставя нещата в ръцете на моите съотборници.”

Те обаче не успяха. И когато Айверсън спря да вкарва, Коби се разигра. Той направи четвъртия си фаул в началото на третата част и бе изваден до нейният край. Брайънт обаче изигра цялата четвърта част, в която вкара 12 точки. При 102 равен Коби отбеляза 6 поредни точки, което се оказа решаващо за победата на Лейкърс.

Айверсън вкара 33 точки през първото полувреме с което изравни рекорда си от 18 декември 2004, когато игра за Сиксърс срещу Милуоки. Най-много точки в един мач в историята на Денвър Нъгетс е вкарал Дейвид Томпсън – 73 срещу Детройт през 1978 година.