Силна игра на Томова и Вранчева във ФИБА

Ивелина Вранчева (снимка: FIBA)
07-12-2007 10:54

Милена Томова и Ивелина Вранчева бяха най-добри за Севиеп Сегед, но унгарския тим допусна изненадваща загуба като гост на ТСВ Васербург. В петият кръг от група F от турнира на ФИБА Еврокъп германките постигнаха първата си победа в тази фаза с една точка разлика 83-82. След като стартира с три поредни победи, тимът на Севиеп допусна две загуби и се свлече на третото място.

Германките водеха почти през целия мач, като 5 минути преди края имаха комфортна преднина от 11 точки (79-68). Вранчева успя да изравни резултата 11 секунди преди края за 82-82, но състезателката на домакините Диана Поп бе фаулирана и отбеляза една точка веднага след това. В последната атака унгарките имаха шанс, но пропуснаха в стрелбата си. Двете българки играха без почивка в драматично протеклата среща. Томова завърши с 32 точки, 5 борби, 4 асистенции и 4 блока. Вранчева пък добави 16 точки, 6 асистенции, 5 овладени и 3 отнети топки.

Загубата прави класирането на Севиеп за следващата фаза под въпрос след като вече имат 2 победи и 3 загуби и са на трето място в групата. От всичките 12 групи само първите два отбора са сигурни за 1/16 финалите. Останалите 8 отбора ще бъдат избрани от най-добрите 3-ти според техния актив след груповата фаза. Севиеп има добри шансове тъй като посреща Госпич у дома идната седмица и победа над хърватките почти сигурно ги класира напред.