Финикс Сънс - 50 коша, 42 асистенции

Стив Неш (снимка: Getty Images)
08-12-2007 11:11 | gong.bg

Финикс увеличи успешна серия от поредни победи на пет, като снощи се наложи като гост на Вашингтон със 122:107, след много силна трета част. Слънцата направиха невероятните 42 асистенции за 50 коша.

„Доста откачено,” заяви Раджа Бел по въпроса, а Амаре Студемайър добави: „Впечатляващо”. Треньорът на Вашингтон Еди Джордан също нямаше думи: „Просто невероятно,” промълви той.

Стив Неш завърши с 12 точки и уникалните 19 асистенции, Амаре Студемайър добави 27 точки, а Раджа Бел – 22. Още трима играчи на Финикс минаха границата от 10 точки. Неш има по 15 и повече асистенции вече четири поредни срещи.

Интересното е, че Вашингтон успяваше да се задържи в мача чак до полувремето. След почивката обаче Уизардс бяха тотално премазани от бързината на атаките на своите гости. За Вашингтон Андре Блатчи завърши с 19 точки и 10 борби, но топ реализаторът Карон Бътлър бе удържан само с 12 точки. Столичани продължават да се мъчат без звездата си Гилбърт Аринас, който е контузен.
 Старши треньорът на Финикс Майк Д`Антъни също нямаше много работа. „Ако мисля твърде много, ще объркам всичко,” каза той. ”Просто гледам да не им се пречкам”.