Първа победа за „моряците” у дома от месец и половина

Богдан Боев
08-12-2007 22:00

Черно море Еврохолд записа първа победа у дома от 20-ти октомври. На тази дата те победиха Рилски спортист, а от тогава моряците” записаха три поредни загуби у дома – Левски, ЦСКА и Балкан. Пред около 500 зрители Черно море победи Ямбол с 91-81.

Тази среща обаче също започна в грешната посока за играчите на Спас Натов. В осмата минута Ямбол водеше с 15-23. В 16-та минута гостите бяха напред 34-38, но Черно море успя да отбележи последните 11 точки до почивката и заслужено поведе с 5 точки (43-38).

Те допуснаха само 2 точки в първите 4 минути на второто полувреме и набързо резултата стана 56-40. В 27-та минута на срещата домакините вече водеха с 21 точки разлика (64-43). Благодарение на Станислав Говедаров и Вадим Река Ямбол успя да намали, но единственото нещо, което постигнаха бе почетна загуба.

Говедаров отбеляза 21 точки, а Река добави 14 за гостите. За Черно море Еврохолд Богдан Боев бе най-добър след като бе безпогрешен за 2 точки (5/5) и от наказателната линия (7/7). Единствените си пропуски той направи от зоната за трите точки (2/4). Така той завърши с общо 23 точки. Литовеца Аугустинас Витас направи дабъл дабъл с 15 точки и 12 борби, а Симеон Ценов отново се изяви със 17 отбелязани точки и 8 овладени топки. Отборно варненци взеха цели 25 борби повече от своите съперници (45-20), което се оказа решаващ фактор в срещата.

След победата си днес Черно море дели 3-5-то място със Спартак Плевен и Балкан Ботевград със 7 победи и 5 загуби. Идната събота те гостуват на Рилски спортист в Самоков. Ямбол пък приема ЦСКА в своята зала Диана.