Трета победа за Славия

Лиляна Илиева с 14 точки и 7 борби
09-12-2007 21:00 | Александър Сотиров

Женския тим на Славия записа трета победа в първата А-1 този сезон. Белите се наложиха като гости над НСА Делта с категоричното 60:77, а това бе първи успех за тях навън.

Това бе втора поредна загуба за „студентките”, които в предишния кръг бяха разгромени от Дунав Еконт със 117:53. Славия също загуби в миналия кръг срещу Лукойл Нефтохимик със 70:111 у дома, и така белите бяха мотивирани да спечелят първа победа далеч от вкъщи.

Срещата започна доста динамично, като резултатността бе доста висока за женски мач – 21:20 за НСА след 10 минути играл. През втората четвърт домакините продължиха да са по-активни, а и имаха доста повече късмет от Славия, и в крайна сметка се оттеглиха на почивка с аванс от 6 точки – 42:36.

След почивката на терена имаше само един отбор – този на Славия. След слабото първо полувреме белите бързо се съвзеха и обърнаха нещата в своя полза. След третата част те водеха с 2 точки – 50:52, а през заключителните 10 минути тотално отказаха НСА. Последната част завърши с 15 точки повече за Славия – 10:25, а като цяло белите взеха второто полувреме с 18:41, за крайния резултат от 60:77.

Най-резултатна за белите бе Тонка Тенчева с 21 точки и 6 борби. От останалите в стартовата петица добре се представи и капитанката Христина Деянова, която отбеляза 12 точки. Основната разлика между двата състава беше във включването на резервите. Състезателките на Славия, който се включиха от пейката реализираха 27 точки и овладяха 16 борби. Лиляна Илиева се включи най-силно с 14 точки и 7 борби, Емануела Толева вкара 10 точки, а Златина Калоферова и Анна-Мария Божкова останаха съответно с 1 точка и 2 точки и 2 борби. Всички състезателки на Славия с изключение на Даниела Делева успяха да запишат точков актив.

За НСА Делта Гергана Колева вкара 19 точки, овладя 6 борби, подаде 6 асистенции и открадна 4 топки, но също така имаше и 4 грешки. Заедно с Колева, единствения друг играч на НСА с двуцифрен актив от точки бе Кристина Николова с 14.