Българско дерби за Еврокупата на ФИБА

Елена Йоловска (Госпич)
12-12-2007 22:27

"Българско дерби" имаше в турнира за Еврокупата на ФИБА. Госпич с Елена Йоловска посрещна у дома Севиеп на Милена Томова и Ивелина Вранчева. Хърватките спечелиха двубоя със 73-65.
И трите българки бяха титулярки за отборите си. Елена Йоловска записа 26 минути на терена и завърши с 10 точки и 4 борби. За 32 минути Томова вкара 12 точки, а Вранчева с 11 точки и 4 асистенции за 34 минути на игрището.
Мачът между двата отбора бе равностоен и предложи интересни моменти на зрителите. След равна първа част Госпич дръпна малко във втората, но не с достатъчно и двата отбора продължиха да са близко един до друг. В крайна сметка домакините се оказаха с по-здрави нерви в края и се поздравиха с победата.
Друга българка също взеха участие в някои от мачовете от турнира. Зоя Станоева и нейния Панкюп взеха победа като гости на Аполон с 85-84. Българката игра общо 23 минути и завърши с 6 точки и 4 откраднати топки.