10-та победа за Артланд в Германия

Адам Чъб
15-12-2007 15:07 | Александър Сотиров

Артланд Драгонс отново усетиха вкуса на победата, след разочароващото поражение от Тюбинген миналия уикенд. Драконите на Крис Флеминг победиха като домакини Ню Йоркер Фантомс Брауншвайг с категоричното 88:66 (18:12, 25:13, 22:23, 23:18), като още на полувремето водеха с 18 точки - 43:25.

През второто полувреме Артланд просто довършиха съперниците си, а след мача треньора на Брауншвайг Емир Мутапчич заяви: "Просто един добър отбор ни изнесе урок днес".
Адам Чъб доминираше в подкошието, и стана най-резултатния играч на Драгонс с 23 точки. Ърл Роуланд остана с 14 точки, а Ламонт Макинтош и Дариъс Хол останаха с по 10, като Макинтош добави и 3 асистенции.
За Фантомс Андрю Древо бе над всички с 15 точки.

Това бе 10-та победа за Артланд в 13 мача от началото на сезона в Бундеслигата, и така драконите са на второ място във временното класиране на първенството на Германия.
Във вторник Артланд посрещат българския шампион Лукойл Академик в последния си домакински мач за този сезон.