Шести успех за Деян Иванов в Адриатическата лига

Деян Иванов
16-12-2007 10:21

Деян Иванов с КК Сплит записаха нова победа в Адриатическата лига след много труден успех у дома над КК Загреб със 73-66.

Играчите на треньора Слободан Суботич губеха до края на третата четвърт, когато успяха да поведат за първи път в срещата. Гостите играеха много добре до този момент като дори в един момент водеха с 14 точки.

На почивката те водеха с 33-45 без да изпълнят нито един наказателен удар и без нито една хваната топка в нападение. След като вкараха и първият кош през третата част и разликата стана 33-47, последва серия от 15-1 за домакините от Сплит и резултата бе изравнен 48-48. Гостите отбелязоха едва 5 точки в тази част. Оттам до края вече отборът на Иванов контролираше играта и след 4 тройки в последната четвърт победиха с крайното 73-66.

Българинът започна в стартовата петица и след като игра 22 минути успя да запише 10 точки, 3 борби и отнета топка.

В другте срещи от този кръг на Адриатическата лига правят впечатление загубата на Цибона у дома от Задар 77-82, както и тази на изпадналия във финансова криза Цървена Звезда от Хемофарм с 92-101. Партизан води убедително с 13 победи и само една загуба, а Сплит дели 9-10-то място с Войводина Нови Сад.

Следващата седмица на 22 декември Деян Иванов и съотборниците му ще пътуват до Белград за последен мач за 2007 година срещу ФМП Железник.