Монтана се наложи над НСА Делта

Жени Димитрова
16-12-2007 21:47 | Александър Сотиров

Монтана 2003 победи НСА Делта с 94:83 като домакин в мач от 10-я кръг на женската ни група А-1. Това бе трета победа за Монтана този сезон, а гостенките от НСА регистрираха катастрофална девета загуаб от 9 мача.

Домакините от Монтана започнаха мача мобилизирано и на бърза ръка дръпнаха с 15 точки след 10 минути игра – 31:16. На полувремето те вече водеха с 18 точки – 50:32. През второто полувреме и двата тима намалиха оборотите, като в последната четвърт гостенките се опитаха да се върнат в мача, но силите им стигнаха само да намалят крайния си пасив на 11 точки – 94:83.

Цветомила Петрова бе най-добра за победителките, завършвайки с 23 точки и 12 овладени борби. Тя добави и 3 асистенции и 2 откраднати топки. Жени Димитрова изнесе поредния си силен мач този сезон, като тя наниза 18 точки и овладя 10 борби. Надежда Симеонова също реализира 23 точки, като само тези три състезателки успяха да минат границата от 10 точки. Мариета Кърчовска също се показа в добра светлина, като завърши с 8 точки и 8 асистенции за 28 минути игра.

За гостенките от София, най-добре се представи Михаела Дилова. 17-годишната националка се включи чудесно като резерва, и за 13 минути игра успя да наниже 14 точки при много висока успеваемост – 4/5 за 2 точки, 1/1 за 3, и 3/5 от наказателната линия. Тя добави и 3 борби и 2 откраднати топки. Гергана Колева вкара 13 точки, Галина Стоянова също се включи добре като резерва, завършвайки с 12, а Катерина Рудева вкара 11. Анита Димитрова и Кристина Николова останаха с по 10.

С тази победа Монтана 2003 е на пето място в класирането с 12 точки, но Славия е плътно зад тях с 11 точки и мач по-малко. НСА е на дъното с 9 точки.