Дунав Еконт бие Берое 2007, все още непобеден

Анна Римпова с 23 точки и 16 борби
16-12-2007 23:27

Отборът на Дунав Еконт продължава без загуба и след 10-ия кръг на А1 (жени). За втори път през това първенство, този път като домакин, той се наложи над бронзовия медалист от миналия сезон Берое 2007 (спечелил тогава третото място под името Стара Загора именно след успех срещу русенки). Момичетата на Стефан Стефанов победиха тима на бившия си треньор Алекси Алексиев с 82-73.

Въпреки че крайната победа бе само с девет точки разлика за домакините, те имаха превъзходство почти през цялото игрово време и контролираха събитията на терена. С основна заслуга за това беше отличната борба за отскочили топки на центровете Анна Римпова и Светла Асенова и стабилната и интелигентна игра (за пореден път) на гарда Диана Найденова.

Мачът бе сравнително равностоен само до средата на първата четвърт, когато на Диана Найденова гостуващия отбор противопостави добра игра на своята капитанка и основен плеймейкър Албена Бачкова. Тя отбеляза цели 8 точки (вкл. 2 тройки) през първите десет минути. Отборът й обаче след тях вече губеше с 28-22, а Бачкова записа само още 3 точки до края на мача.

За Дунав Еконт пък се разиграха и Светла Асенова, и особено Анна Римпова, която тази вечер срещу бившия си отбор бе просто неудържима на високия пост. Пловдивчанката беше като магнит за топката и обираше повечето борби, а в нападение тя и Асенова нямаше как да бъдат спряни от съперничките си. Разликата в полза на Дунав Еконт набъбна до 14 точки малко преди края на втората четвърт, а на полувремето бе 12 - 51-39.

През второто полувреме нещата на игрището в зала "Дунав" не изглеждаха много по различно. През цялата трета четвърт разликата се задържа около 15 точки в полза на отбора-домакин. Само добрата игра на Жанета Жельова спасяваше Берое 2007 от пълен разгром. Това продължи до средата на последната част, когато при 13 точки преднина русенки решиха, че вече са спечелили мача и се поотпуснаха. Това позволи на тима от Стара Загора да стопи разликата до 9 точки накрая, но за повече те нямаха нито време, нито сили.

За победата на домакините Римпова завърши мача с 23 точки и грабна невероятните 16 борби, а Асенова добави още 23 точки и 8 борби. Най-резултатна от гостуващия тим бе Жанета Жельова с общо 20 точки, а Елена Петрова и младата Ралица Нанева добавиха съответно 15 и 14.