Важна победа за БК Киев в Рига

Маркъс Фейсън (БК Киев)
20-12-2007 11:33

БК Киев направи решителна стъпка към класиране за следващата фаза на УЛЕБ след като победи като гост АСК Рига с 81-72. Така украинците се изравниха с Лукойл Академик в група Н, но „студентите” са на първо място вследствие победата в мача помежду им, игран в София. Лукойл Академик и БК Киев имат по 5 победи, а Бенетон и Артланд Драгонс по 4 след 7 изиграни кръга.

Маркъс Фейсън вкара най-много за гостите – 21 точки с много добра стрелба от зоната за 3 точки (5 от 7). Пу Джитър и Артур Дроздов добавиха по 20 точки. За АСК Рига Къртис Милидж отбеляза 18 точки във втория си мач в турнира след като се завърна след контузия.

Латвииците вкараха последните 7 точки в края на първото полувреме и поведоха с 38-31. Благодарение на Дроздов и грузинеца Маркоишвили Киев поведоха още в третата част с 44-48. АСК Рига беше в мача до средата на последната четвърт. Все пак силен финален щурм на БК Киев и серия от 13-3 ги направи крайни победители в мача.