Димитрова дебютира за Монтигарда

Екатерина Димитрова отново в Италия
04-01-2008 10:21

Екатерина Димитрова направи повторен дебют в италианската Lega Basket Femminile. 20-годишната национална състезателка изигра късно снощи първия си мач за Монтигарда. В мач от 12-ия кръг на най-силното женско клубно първенство в Италия те гостуваха на Италмока Поцуоли. В състава на домакините играе сръбкинята с български паспорт Таня Чиров.

В един ниско резултатен двубой Италмока Поцуоли спечели със 60-49. Димитрова игра 18 минути и отбеляза първите си точки за отбора на Монтигарда. Чиров завърши с 13 точки и 12 борби и бе една от най-добрите за Поцуоли. Решаващи за загубата на Монтигарда се оказаха втората и последната четвърт, в които те успяха да вкарат едва по 7 точки.

Монтигарда е вторият италиански тим, в който играе Димитрова. Преди да отиде в Макаби Рамат Хен, тя носеше екипа на отбора на Тера Сарда Алгеро.

В друга среща с българско участие Пуул Коменсе на Гери Славчева загуби у дома от лидера в класирането Умана Венеция със 63-76. Българката за пореден път бе най-добра с 16 отбелязани точки и 7 отнети топки.

В момента Монтигарда дели 11-13 място в класирането с актив от само 3 победи от 12 изиграни мача. Италмока Поцуоли и Пуул Коменсе имат победа повече. Задачата за Димитрова и новият й тим не става по-лесна през идващия уикенд. В неделя те посрещат у дома участника в Евролигата на ФИБА Европа Фард Наполи.