Фенербахче с важна победа в Рим

Уили Соломон
04-01-2008 10:00

Фенербахче Юлкер спечели важна победа навън, като се справи с Лотоматика - 63-84 в италианската столица. Това беше трета победа като гост на "фенерите" този сезон, с което техният актив в Група C на Евролигата вече е 5-5 и те заемат четвърто място. Римляните пък, въпреки отлчините победи над Панатинайкос и Реал Мадрид в предишните си два мача, след тази домакинска загуба са едва шести с 3-7.

Уили Соломон бе най-резултатен за турските шампиони с 19 точки, а добави също и 7 борби и 6 асистенции. Мирсад Тюркчан пък се включи отлично от резервната скамейка с дабъл дабъл - 13 точки и 13 борби. Шестата отскочила топка, която той овладя в началото на третата част, беше и борба номер 1000 в Евролигата за Тюркчан - първият играч с такова постижение в историята на турнира.

Мачът вървеше "на кантар" през първата и до средата на втората четвърт. До края на полувремето и през третата четвърт обаче Фенербахче направи феноменална серия от 2-23, с което реши мача в своя полза. Турският център Огуз Саваш отбеляза 15 точки при първото си появяване в стартова петица за сезона, а Йомер Онан добави още 14. Резервата Грегор Фучка бе най-резултатен за Рома с 15, като записа и 9 борби. Дейвид Хоукинс добави 13 точки, Еразем Лорбек - 12 точки и 9 борби, а Роберто Габини - 10 точки.