Цекова губи като гост във Франция

Полина Цекова
06-01-2008 01:34

Полина Цекова и нейният Муран не успяха в срещата си от първа френска дивизия като гости на Сент Аманд и загубиха със 63-81. Българката вкара 6 точки и взе 7 борби преди да напусне терена за 5 лични нарушения 2 минути преди края. Нейната съотборничка, американката Кайла Шоунс бе най-резултатната в срещата с 21 точки. За домакините от Сент Аманд три състезателки отбелязоха по 11 точки – Лаетита Камба, Тамара Муур и Мелани Плуст.

Не помогна на отбора на Муран и новото лого на тима, което бе лансирано веднага след настъпване на новата година.

195 сантиметровата Цекова продължава да бъде най-полезният състезател в отбора с коефициент от 15.0. Тя прави по 12.7 точки и 6.4 борби средно на мач.

След този кръг Муран остава на последното 14-то място в LFB на Франция със само 1 победа от 10 изиграни мача. Води Бурж с 11 победи и без загубен мач. Следващата неделя Цекова и отборът й играе у дома срещу Шале, който се намира на четвърта позиция в таблицата на френското първенство.