Бенетон загря за Лукойл с победа в Риети

Марио Остин (benettonbasket.it/
07-01-2008 12:04

Бенетон Тревизо загря за мача с Лукойл Академик с убедителна победа над Солсоника Риети като гост с 93-71. Това бе 7-та победа за Бенетон Тревизо в първенството на страната.

Домакините поведоха с 10-5, но за две минути резултата стана 11-17 благодарение на добрата стрелба на Лайънъл Чалмърс и доминацията в подкошието на Марио Остин. Въпреки опитите на Солсоника разликата от 6 точки се запази в края на първото полувреме (36-42). Отлична стрелба на гостите в третата четвърт набързо реши изхода от срещата. В 36-та минута на мача Бенетон вече имаше преднина от 31 точки (58-89).

Остин вкара 17 точки и грабна 9 борби, а Чалмърс бе най-резултатен с 20 точки (3 тройки). За домакините от Риети Финли завърши със 17 точки.

Срещата бе предавана по телевизионния канал Sky Sport 2 като част от баскетболния маратон от 5 срещи директно в неделя следобяд.

За Бенетон участие не взеха контузения Анджело Джили и новопривлечения американски гард Джон Лукас.