Победа за Теди Петрова в Испания

Първа победа за Теди Петрова
07-01-2008 15:57

Теодора Петрова записа първа победа с отбора на Бургос след като надиграха убедително у дома с 93-72 Сарагоса. Успеха ги изкачи една позиция нагоре в сравнение с този съперник, който остана последен във временното класиране на LFB.Това бе едва втората победа на отбора на Бургос от началото на шампионата в най-добрата испанска лига.

Българката започна срещата като титуляр и игра 20 минути. Тя вкара 2 тройки за общо 6 точки и подаде 3 асистенции. Откакто премина в Бургос, Петрова има изиграни 5 срещи като прави по 5.2 точки за почти 20.0 минути средно във всяка една от тях.

Нейната съотборничка, американката Клифетеана Милър отбеляза 20 точки, а Паула Паломарес от гостенките бе най-резултатна с 20 точки.

В класирането води Рос Касарес от Валенсия без загубена среща от досегашните 11 кръга. Именно като гости на лидера в класирането е следващата среща на Теодора Петрова и нейния тим Бургос.