Златанова бие в турнира на ФИБА Еврокъп

Жаклин Златанова (fibaeurope.com)
11-01-2008 04:29

19-годишната талантлива българка Жаклин Златанова се класира за осминфиналите в турнира на ФИБА Еврокъп. Тя игра 20 минути, вкара 7 точки и хвана 4 борби за победата на френския Тарб като гост над Железничар Сараево с 80-58. Предстои реванш във Франция след седмица, но след тази убедителна победа крайният победител от двубоя е вече известен. Французойките по всяка вероятнсот ще срещнат турския Галатасарай в следващия кръг от елиминациите.

Дебют за Железничар Сараево направи наскоро преминалата в отбора Златина Калоферова. Тя обаче игра само 3 минути и успя да отнеме 1 топка от съперничките си.

Американката Кирстен Ман бе най-резултатна за гостенките с 23 точки, а аржентинката Гисела Вега добави 22.

Милена Томова и Ивелина Вранчева със Севиеп Сегед загубиха у дома от МБК Рузомберок със 65-76 в среща от същия турнир. Томова вкара 12 точки и овладя 5 топки, докато Вранчева успя да вкара тройка, грабна 3 борби и подаде 4 завършващи подавания.

Следващата седмица е ответния мач в Словакия, но шансовете за класиране на Севиеп Сегед са минимални.

Отборът, елиминирал Дунав Еконт в този турнир АЕЛ от Кипър загуби у дома от Умана Венеция със 70-74.