Вадим Река - MVP на 16-ия кръг
Украинският център на Ямбол Вадим Река стана MVP на кръга, въпреки че отборът му претърпя загуба. Загубата от Лукойл Академик в Правец бе очаквана, но представянето на Река беше феноменално. Коефициентът му от 42, постигнат в този мач, е вторият най-голям за който и да е играч този сезон. По-голям досега е заработвал само един друг център - Тенчо Банев от Лукойл Академик, който в 14-ия кръг срещу Сливен имаше коеф. 43. Сега срещу отбора на Банев (чието представяне този път е на другия полюс - коеф. 5 за над 28 минути игра!) Река игра 37 минути, за които вкара 31 точки (12/21 за 2 точки, 2/3 от тройката, 1/1 от наказателната линия), с които стана и най-резултатният играч в кръга. Освен това той овладя уникалните 20 борби и подаде 3 асистенции.
Втори в класацията за MVP на кръга с коефициент 39 е друг участник в същия мач в Правец - Перо Антич. Безспорно най-класният играч в родното ни първенство, след слабия си мач срещу Бенетон Тревизо във вторник, сега си го изкара на горкия отбор на Ямбол - 28 точки, 10 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки и 1 "чадър" само за 27 минути игра, влизайки от скамейката. Последното означава още, че Антич е без конкуренция в класирането за най-добър шести играч на кръга - вторият, Георги Давидов от ЦСКА Интерлоджик, е на цели 19 пункта зад него с коеф. 20.
Трети сред всички играчи в кръга е Дуейн Мортън с коефициент 34. Лидерът на Балкан продължава да бъде на ниво, дори и на 36 години, и този път отново беше най-добър за победата на тима си над Спартак Плевен. Той вкара 25 точки и грабна 10 борби, с което също записа дабъл дабъл, подобно на другите трима в Топ 4 на кръга (Река, Антич и Мортън - от точки и борби, а четвъртия в касирането за MVP Уили Дийн - от точки и асистенции).
Освен впечатляващия брой овладени топки (общо и в защита - съотв. 20 и 19) на Река и завършващи подавания (12) на Дийн, сред лидерите по отделните показатели в кръга се отличава Димитър Георгиев от Сливен, който "открадна" 5 топки при първата победа на отбора си след 14 поредни загуби в А-1.
ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА НА А-1 МЪЖЕ