Димитрова най-добра за Монтигарда, Славчева с нов успех

Екатерина Димитрова
14-01-2008 09:40

Екатерина Димитрова бе най-добра за отбора си Монтигарда, но отбора претърпя нов неуспех. В първият кръг от второто завъртане те загубиха у дома от един от фаворитите за титлата в Италия Крас Баскет Таранто със 61-79. След това поражение Монтигарда разделя 12/13 място с Банко ди Сицилия Рибера. Двата отбора се срещат вв следващия кръг другия понеделник в мач, който ще бъде излъчен по сателитния канал Rai Sport Sat. Отборът има само 3 победи до този момент.

Димитрова влезе като резерва, но игра 27 минути и направи най-добър коефициент от отбора си. Тя вкара 6 точки, овладя 5 топки, отне други 5 и подаде 1 асистенция.

Мачът се реши в последната част като след 30 минути игра домакините губеха само с 3 точки (51-54). В решителната част Крас Баскет Таранто успяха да се наложат убедително и победят с голяма разлика (61-79). Ребека Брунсон бе звездата на мача със своите 35 точки и 29 борби (10 в нападение и 19 в защита).

Друга българка, която се подвизава в Италия - Гергана Славчева постигна успех като гост на Фиера ди Рома със 78-72. Тя изигра отличен мач и отбеляза 14 точки за победата на своя отбор Пул Коменсе.

Във втора италианска лига въпреки добрата игра на Катя Янчева Фотоаматоре Фиренце загуби у дома с 45-73 от Текно Аларми Кервия. Янчева завърши с дабъл дабъл – 18 точки и 11 борби.