Никола Трайков с 8 точки, отборът му губи

Никола Трайков
15-01-2008 13:24

Никола Трайков и неговият Блумсбърг Юнивърсити загубиха от един от добрите отбори в конференцията Единбороу със 69-82.

Блумсбърг Юнивърсити започнаха много лошо мача и на почивката имаха 19 точки пасив (23-42). Разликата се запази до 28-та минута (34-53), но от този момент Трайков и съотборниците му започнаха да я топят. 1:27 преди края на срещата тя стана само 5 точки в полза на Единбороу (67-72). Силите обаче им стигнаха само дотам, съответно загубиха мача.

Българинът влезе като резерва, но игра общо 25 минути в срещата. Той вкара 8 точки и хвана 3 борби. На два пъти Трайков порази целта от далечно разстояние.

Най-резултатен в срещата бе съотборникът му Ник Джоунс с 26 точки.

След тази загуба актива на отбора на Блумсбърг Юнивърсити е 8 победи и 6 загуби. Утре те посрещат Милърсвил в пореден мач от колежанската конференция  PSAC (Pennsylvania State Athletic Conference).