Чикаго разбива Маями с 30 точки

Луол Денг (Getty Images)
17-01-2008 11:00

Дори завръщането на Шакил О’Нийл не помогна на Маями Хийт да спечели. Те загубиха за 11-и пореден път и още нямат победа през 2008 година. За последно отборът на Пат Райли спечелиха на 22 декември, когато победиха Юта със 104-102 след невероятен кош в последната секунда на Дуейн Уейд.

Тази нощ Маями бе разгромен пред собствена публика от Чикаго Булс с 30 точки (96-126).

Четири играчи на „биковете” достигнаха границата от 20 точки - Бен Гордън вкара 24, Джо Смит 23, Луол Денг 21 и Андрес Ночиони 20 точки.

„Когато ти вкарат 126 точки у дома при условие, че си загубил 10 мача подред, просто е ужасно. Засега, в този момент аз нямам отговор на това”, каза разочарования Райли след мача.

Маями се доближи само до 2 точки (60-62) 9:03 преди края на третата част. Това обаче бе максималното, което те сториха. Чикаго вкара общо 68 точки през второто полувреме и просто бяха неудържими в нападение.

„Нападението ни не е проблем, ние трябва да спрем някой в защита,” каза О’Нийл, който изигра първи мач от 26 декември насам. Той се завърна след контузия и завърши с 24 точки и 10 борби. Другата звезда на домакините Уейд вкара също толкова – 24.

Новият треньор на отбора на Булс Джим Бойлан бе щастлив от победата на своя тим и обяви, че няма никакъв проблем между Джоаким Ноа и Бен Уолъс. Двамата се сдърпаха по време на последния мач на „биковете” в Орландо.