Йоловска и Златанова на осминфинал за ФИБА Еврокъп

Елена Йоловска на осминфинал
18-01-2008 10:58

Елена Йоловска и Жаклин Златанова са двете българки, които ще играят на 1/8 финалите от турнира за купата на ФИБА Еврокъп. Всички останали не успяха да се класират.

Йоловска с Госпич загубиха при гостуването си на добре познатия у нас Ондарибия от Испания със 74-79, но имаха добър аванс след първата среща от 19 точки и продължават напред. Българката игра отлично и отбеляза 13 точки за 34 минути игра. За Ондарибия Веселка Тодорова бе на резервната скамейка, но не влезе в игра.

В следващия кръг Йоловска и съотборничките й ще срещнат турския Ботас Спор, отстранил един от фаворитите в турнира Динамо Курск.

Златанова с френския Тарб надделя за втори път Железничар Сараево, този път с 82-70. В първата среща те бяха още по-убедителни, след като ги биха с 22 точки. Златанова вкара една тройка и игра 14 минути.

На осминфиналите Тарб се изправя срещу Галатасарай.

Севиеп Сегед на Ивелина Вранчева и Милена Томова изненада МКБ Рузомберок като гост със 70-64, но тази победа не им стигна, тъй като бяха паднали преди седмица у дома с 11 точки. Двете българки бяха за пореден път титуляри - Томова вкара 6, а Вранчева завърши с 2 точки и 4 борби.

Зоя Станоева и Панкюп Тед Колежи имаха аванс от 10 точки след първата среща с Електра Рамат Хашарон. Той обаче се оказа недостатъчен за общия успех след като във втория мач израелките биха с 25 разлика (85-60). Станоева игра 14 минути, вкара 4 точки и подаде 2 завършващи подавания.

Отборът на КВ Империал, елиминирал Дунав Еконт в по-ранен етап от турнира отпадна след втора поредна загуба от Умана Рейер Венеция.