Първа домакинска победа за Бозов в Испания

Бозов с първи успех у дома
19-01-2008 11:39

Отборът на Йордан Бозов Форд Бургос постигна първа домакинска победа за този сезон в испанската втора дивизия. Досега и четирите победи на тима бяха при гостувания. Вчера Бургос надигра Палма Акуа с 85-59.

Българинът започна мача на резервната скамейка, но това не му попречи да се включи добре и да е сред основните реализатори на тима си. Данчо игра само 18 минути, но в тях успя да реализира 17 точки, като на терена имаше само един по-резултатен от него. Това бе съотборникът му и основен реализатор на Бургос, Диего Ло Грипо, който вкара 19.

Самата среща протече под диктовката на домакините. Още в първата част те взеха инициативата и я спечелиха и 21-14. В следващите две те само натрупваха повече аванс. Втората бе спечелена и 21-12, а третата 22-11 и така преди последните десет минути вече всичко се знаеше.

Освен Бозов и Ло Грипо за домакините добре се представиха и Диего Гарсия с 13 точки и Мартин Лейва с 12 и 6 борби.

За гостите Франсеск Алсина изигра добър мач и постигна най-високия коефицент от всички на терена. Той приключи с 15 точки, 5 борби и 5 асистенции.