Петрова много добра, Бургос губи с много

Теодора Петрова
20-01-2008 01:37

Теодора Петрова изигра най-силния си мач с екипа на Бургос. Българката отбеляза 17 точки, от които 3 тройки и игра 33 минути в поредния кръг на едно от най-силните първенства в Европа – испанската Liga Femenina. За съжаление обаче отборът й претърпя голяма загуба и то пред собствена публика със 62-90 от състава на Ривас Футуро.

Това бе втората поредна загуба на Бургос след победата им над Сарагоса в първия мач от началото на новата 2008 година. Двата отбора продължават да делят последните две места в лигата със само 2 победи от 13 изиграни мача. Надеждите за излизане от кризата за Бургос и Петрова са, че другата седмица им гостува Екстремадура, отбор който е малко над тях в класирането.

28-годишната Петрова досега има изиграни 7 мача със средни показатели от 6.1 точки за 19.3 минути на среща.