11-и пореден успех на Дунав Еконт

Мирчева със силни изяви за Дунав Еконт
20-01-2008 23:02

Отборът на Дунав Еконт спечели поредната си лесна победа в женската А-1, като разгроми този на Монтана 2003 с почти 50 точки разлика - 104-55. Русенският тим продължава без загуба във вътрешното първенство, като това беше 11-ата поредна победа на момичетата на Стефан Стефанов. След седмица обаче предстои най-големият им тест - гостуването в Бургас на конкурента за титлата Лукойл Нефтохимик.

Днешният мач в зала "Дунав" започна с такова пълно превъзходство на тима домакин, че треньорът на Монтана 2003 Славко Димитров бе принуден да поиска две прекъсвания още в първите шест минути. Това не помогна на него и отбора му и след 10 минути игра те вече бяха инкасирали цели 33 точки и губеха с отчайващото 33-13. Анна Римпова и Петя Джамбазка завършваха с лекота атаките на Дунав Еконт, а безупречна в организацията им бе както винаги капитанът Диана Найденова. Тя и националката Светла Асенова обаче скоро бяха заменени от Стефан Стефанов, с очевидната цел да съхрани силите им и най-вече - да ги предпази от контузии преди голямото дерби в Бургас.

Влезлите на техните места млади надежди Анета Митева и Виктория Мирчева обаче също се представиха на ниво и отборът им запази инерцията си, с която продължи да мачка гостуващия тим. До почивката разликата бе набъбнала вече до почти 30 точки - 61-32. Друга млада състезателка на Дунав Еконт - 18-годишната Даниела Петева - също се включи като резерва и направи много силно второ полувреме. В него отборът й продължи да увеличава преднината си, а с основна заслуга за това беше и другото крило - Роксана Йорданова, която единствена игра почти без смяна. В последната четвърт, която започна при 82-44, единствената цел пред Дунав Еконт вече беше гросмайсторската граница от 100 точки и тя бе постигната.

За гостуващия тим единствената, която не се притесни от много по-класния съперник бе преотстъпената именно от Дунав Еконт Жени Димитрова. Тя записа 17 точки и 6 овладени топки. Другият център на Монтана 2003 Цветомила Петрова пък в типичен свой стил опитваше често далечна стрелба. Тя вкара 4 тройки, някои от които доста зад линията, но направи и 6 пропуска, както и пет грешки.

С най-добри показатели за Дунав Еконт завърши игралата най-дълго - Йорданова, с 19 точки, 9 борби, 5 асистенции и 3 отнети топки. Другите, които изиграха поне по 20 минути, също бяха на ниво: Петева с 19 точки и 6 борби, Мирчева с 18 точки и 6 борби, Римпова със 17 точки и 3 борби, Джамбазка със 17 точки, 3 асистенции и 4 отнети топки и Митева с 9 точки, 5 борби и 3 асистенции.