Сакраменто смачка Ню Джърси

"Лошото момче" Шон Артест с 27 точки (сн
23-01-2008 13:39

Със своите три звезди заедно в стартовата петица за пръв път през сезона, Сакраменто Кингс завоюваха най-убедителната си победа от повече от две години насам. Рон Артест отбеляза 27 точки, Кевин Мартин - 19, а Майк Биби - 15 за разгрома над Ню Джърси Нетс със 128-94. Успехът е трети пореден за "Кралете", които вече имат 18 победи, но все още са с повече загуби - 22, което им отрежда предпоследното четвърто място в Тихоокеанската дивизия. С подобен актив - 18-23 - "Мрежите" са трети в Атлантическата.

Биби се завърна едва наскоро - той не игра в първите 36 мача на Кингс заради контузия на крака. Артест пък пропусна 17 мача досега през сезона заради наказание и травми, контузия имаше и Мартин, който също беше аут за 17 мача в един период. Едва миналата сряда в Торонто тримата се събраха заедно, но тогава Биби и Артест влязоха като резерви. Сега тримата не само започнаха мача, но и показаха отлична форма при най-голямата победа на своя тим след 119-83 над Юта Джаз през ноември 2005 г.

Срещу Ню Джърси "Кралете" водеха в резултата през цялото време, а преднината им нито за момент не падна под 10 точки от средата на втората четвърт до края. Със серия от 15-3 в началото на последната четвърт те доведоха разликата до 29 точки, с което окончателно си осигуриха 9-а поредна домакинска победа срещу този съперник.

За Нетс пък това бе вече шеста поредна загуба. Най-резултатен за тях беше Винс Картър с 21 точки, Ричард Джефърсън добави 18, а лидерът им Джейсън Кид вкара 13, но бе далеч от типичните си трипъл дабъл постижения (97 в кариерата му досега) със само 2 борби и 5 асистенции.

Освен отличната стрелба на голямото трио на Сакраменто, за впечатляващата им победа допринесе и отборната им игра - общо 30 асистенции за 46 коша и 7 играчи с 10 или повече точки в мача. Освен Артест, Мартин и Биби, с двуцифрен точков актив завършиха също Брад Милър и Бено Удрих (по 14 т.), Франсиско Гарсия (13) и Мики Мур (10).