Ямбол изненада Спартак Плевен у дома

Чолаков с важна тройка (yambolbasketball.com)
26-01-2008 20:46

Спартак Плевен пропусна шанса да се изравни по точки с ЦСКА в класирането на мъжката А-1 след първия етап от надпреварата. Момчетата на Дарин Великов бяха надиграни драматично в Ямбол от местния тим със 75-73. Това бе осмата загуба на Спартак Плевен, докато ЦСКА има една по-малко – 7.

Ямбол от своя страна се изравни с Рилски спортист на 7/8 място. И двата отбора имат по 6 победи и 12 загуби, но тимът от Самоков е по-напред в класирането с по-добро точково съотношение в мачовете помежду им.

Ямбол бе напред след първата четвърт с две точки (23-21), но оттам до самия край Спартак Плевен бе отборът, който водеше в резултата. Те обаче не можаха да се откъснат сериозно, тъй като домакините направиха всичко възможно да бъдат в мача до края.

Минута и осем секунди преди края Ямбол изравни за 70-70 и оттам вече мачът бе с абсолютно неизвестен край.

Стойо Чолаков изведе Ямбол напред с точка (73-72) 51 секунди преди края след като вкара тройка от върха, но Тодор Тодоров изравни след един успешен наказателен удар. Кирило СКуматов отбеляза 12 секунди преди сирената за 75-73 за Ямбол и след тайм аут Владимир Йоич пропусна да изравни в края на срещата.

Поредния си силен мач с екипа на Ямбол изигра Вадим Река, вкарал 28 точки и добавил 12 борби за втория си дабъл дабъл от началото на шампионата.

Мачът пропусна Дечо Коешинов, който ще бъде аут вследствие разрязана ръка. Треньорът на ямболии Иван Чолаков обаче няма за какво да съжалява, тъй като синът му Стойо нанесе решителния удар в края на мача.

Станислав Говедаров добави 14 точки, а другия украинец Скуматов отбеляза 13.

В състава на гостите Хрисимир Димитров завърши с рекордно малко точки за този сезон – само 3 за 17 минути игра. Бившият национал пропусна миналия мач срещу Сливен у дома поради контузия в глезена и явно това го притесняваше в срещата.

Саша Топчов вкара 16 точки преди да напусне за 5 лични нарушения.

Спартак Плевен пък вкараха само 28 точки във второто полувреме и само 9 в последната четвърт.