Кливлънд измъкна победа с точка в Портланд

ЛеБрон Джеймс (Getty Images)
31-01-2008 09:51

ЛеБрон Джеймс вкара 17 от своите 37 точки в последната четвърт, включително последния кош 0.3 от секундата преди края за победата на своя Кливлънд Кавалиърс над Портланд с 84-83.

Той добави 14 борби и 4 асистенции и Кавс спечелиха за пети пореден път като гост за първи път от 1998 година насам.

4.26 минути преди края Блейзърс водеха с 81-70 след кош на ЛаМаркъс Олдридж. В този момент дойде времето на Крал Джеймс. След като го подразни фен на Портланд той вкара тройка и намали на 81-73. Дрю Гудън отбеляза от разстояние преди нова тройка на ЛеБрон, което намали резултата до 81-78 при оставащи 2.58 минути до края. След поредният пропуск на Портланд, Кливлънд отново дадоха топката на Джеймс за нова тройка и равенство 81-81.

Травис Аутлоу изведе домакините напред, след което Гуден намали с един наказателен удар на 83-82.

Брандън Рой пропусна тройка 5 секунди преди края, когато Кливлънд взеха тайм аут за своята последна атака. Суперзвездата на отбора Джеймс не пропусна и тази възможност като поднесе топката за победа на гостите със сирената с 1 точка разлика (84-83).

В друг интересен мач Орландо прегази Маями със 103-87 след 27 точки на Хидо Тюркоглу. Това бе третата победа на Орландо в мачовете помежду им като по този начин треньора на тима Ван Гънди частично се реваншира за освобождаването си преди 2 години от състава на Хийт.

За Маями не играха Дуейн Уейд, който е болен и Шакил О’Нийл, който лекува контузия. В момента те е един от най-слабите отбори в лигата с актив от 9 победи и 35 загуби.