Илиян Евтимов се изкачи в осмицата на Бундеслигата

Илиян Евтимов се бори за топката
03-02-2008 00:41

Илиян Евтимов и неговият Дойче Банк Скайлайнърс записаха пета победа като гости в германската бундеслига този сезон. По този начин те изравниха постижението си като домакини и след 18 кръга имат 10 победи и 8 загубени срещи.

По-рано днес тимът от Франкфурт победи последния в таблицата на временното класиране Сайънс Сити Йена с 90-71. 2100 зрители видяха как Евтимов бележи 11 точки, хваща 4 борби и подава 4 асисенции за успеха на тима си. Българинът игра 21 минути. Най-резултатен този път за разнообразие бе националът на бундестима Паскал Ролер с 20 точки.

Победата вкара Дойче Банк в осмицата на класирането, което дава право на участие в плейофите на страната. До края на редовният етап от шампионата има още 16 кръга, а Франкфурт е само на 4 победи от лидера в класирането Алба Берлин.

Евтимов досега не е изпуснал среща и прави по 11.8 точки и 4.3 борби за 28.0 минути във всяка една от тях.