Гергана Брънзова продължава, Албена отпада

Албена Брънзова (fibaeurope.com)
09-02-2008 00:21

Албена Брънзова отпадна от женския вариант на Евролигата след като тимът й МКБ Шопрон загуби и втората си среща с Бурж. Този път унгарките отстъпиха с 48-68 пред собствена публика. Френският тим бе спечелил и първия мач с голяма разлика. Така или иначе, до трети решаващ двубой не се стигна.

Отборът на Бурж е трикратен носител на трофея от 1997, 1998 и 2001 години.

Брънзова, която получи наградата си за най-добра българска баскетболистка за 2007 бе една от добре изявилите се за отбора си състезателки. Тя вкара 9 точки, хвана 5 борби и подаде 2 асистенции за 19 минути игра.

Срещата се реши през второто полувреме. На почивката разликата бе само 3 точки в полза на гостите (24-27). През вторите 20 минути домакините вкараха отново 24, но срещу 41 на своите съпернички.

Шастието обаче се усмихна на по-малката сестра от семейство Брънзови Гергана. Тя продължава напред след като нейният Фенербахче се наложи над Висла като гост със 67-59. Гери завърши с 3 точки и 3 борби за успеха на тима си. Отново най-добра бе американката Капи Пондекстър с 22, а Неврие Йълмаз добави 14 точки и 10 борби.

За четвъртфиналите, освен Бурж и Фенербахче, се класираха още четири, все руски отбори - Динамо Москва, Спартак Московска област, ЦСКА Москва, Екатеринбург.

Само в два от двубоите ще се играят трети решителни мачове – Гамбринус Бърно срещу Мизо Печ и Рос Касарес срещу Валансиен от Франция.