Малките "моряци" спечелиха дербито на Варна

30 точки за Васил Кьосев днес
10-02-2008 21:13

Черно Море 2 спечели дербито на Варна срешу Алвина. За втори пореден път младите юноши на Черно Море надвиха градския съперник. Днешния двубой приключи 106-90. Те спечелиха срещата без звездата си Николай Колев, който не взе участие.

Мачът започна зле за младият варненски състав. По-опитните състезатели на Алвина стартираха много добре и поведоха с 26-16 след първата част.

Символичните домакини в този мач успяха да коригират играта си през втората част и започнаха да намаляват пасива си. Така на почивката резултатът бе равен 40-40.

Обратът бе завършен през второто полувреме. Третата част протече равностойно. Все пак към края й отборът на Черно Море 2 успя да натрупа аванс от шест точки.

В последните десет минути нападението на символичните домакини бе неопазуемо за играчите на Алвина и така Черно Море 2 спечели за втори пореден път варненското дерби.

Васил Кьосев бе най-резултатен в мача с 30 точки, а Тихомир Желев добави 25.

Николай Балев бе най-добър на терена за Алвина. Той завърши с 29 точки и 14 борби, като постигна коефицент 44, но усилията му не бяха достатъчни дори и за почетна загуба.