Победа за Радмила Нешева

Радмила Нешева
10-02-2008 21:53 | Александър Сотиров

Тимът на Биурарена УПВ, където през настоящия сезон се подвизава българката Радмила Нешева записа победа в 16-я кръг на Лига Феменина 2 Група Б. Биурарена се наложи със 73:70 над гостенките си от Барселона - Фемени Сант Андрия.

Домакините от Биурарена започнаха мача по-активно, като след 10 минути бяха с 5 точки напред - 24:19. До полувремето Сант Андрия успя да свали една точка от пасива си, като на почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 43:39 в полза на домакините. След почивката гостенките бяха съвсем друг отбор, като буквално пометоха Биурарена с 11:21 в третата част, и преди заключителната четвърт бяха напред в резултата със 7 точки - 52:59. В крайна сметка домакините се натегнаха и обърнаха отново нещата в своя полза, взимайки последната част с 21:11, като така оформиха резултата - 73:70.

Радмила Нешева отново бе в стартовата петица на своя тим. 26-годишната българка бе в игра почти 35 минути, като успя да отбелжи 11 точки. Тя добави и 3 борби и 2 откраднати топки.

За гостенките от Фемени Сант Андрия на ниво се представиха Кристина Торес с 15 точки и гарда Лаура Фабрега, която остана с 10.

Това бе десета победа за Биурарена през настоящия сезон, като тимът се намира на пето място в подреждането с актив от 10 победи и 6 поражения.

В следващия кръг Биурарена гостува на Ла Бея Еасо Касабланка, които са на 11-та позиция.