Успех за Димитрова и Цанкова, Нешева губи в Испания

Радостина Димитрова
16-02-2008 22:56

Отборът на Радостина Димитрова и Мария ЦанковаВиаонети Винарос - записа победа във втората дивизия на испанското първенство. В седемнадесетия кръг на първенството гостенките с двете българки в състава се наложиха със 71:62 над десетия отбор в класирането - Ховент Палма, като Димитрова изигра доста добър мач. Тя отбеляза 19 точки, като наниза три тройки и беше 50% при стрелбата от средно разстояние. Освен това тя добави и 3 борби за 25 минути игра. Цанкова игра 10 минути, но не успя да отбележи точка в противниковия кош.

Отборът на Винарос заема трето място във временното класиране и в следващия кръг му предстои домакинство на Лима–Хорта.

Друг отбор с българско присъствие – петият в класирането Биурарена на Радмила Нешева – загуби като гост на отбора на Касабланка. Нешева не успя да отбележи, но записа три борби, една асистенция и открадна топка, а отборът й загуби със 60:71. В предстоящия кръг отборът на Биурарена посреща дванадесетия във временното класиране – Тенерифе Агере.