Исторически успех за Рилски Спортист

Ива Терзиева - най-полезна за Рилски спортист
17-02-2008 20:25 | Александър Сотиров

Тимът на Рилски Спортист постигна исторически първи успех срещу Берое 07 днес в зала "СУ Никола Велчев". Отборът от Самоков досега нямаше реален успех срещу Стара Загора, като изключим една единствена служебна победа с 0:20 в Стара Загора. Днес Рилецо се наложи с 80-77.

Домакините от Самоков, които най-вероятно ще са лишени от услугите на Стефка Митева (операция на глезена) до края на сезона извоюваха успеха си чак в последната част на срещата. През третата част Берое дори поведе с 13 точки разлика, но в 28-та минута на мача една от основните състезателки на старозагорския тим - Ралица Нанева бе дисквалифицирана, и това малко или много предреши изхода на мача.

Най-добра за Рилецо бе Агнеса Дойчинова. 187-сантиметровия център записа поредния си дабъл-дабъл, завървшайки с 24 точки и 12 борби. Ива Терзиева се отчете с 13 точки и 8 борби, а Христина Иванова остана с 13 точки.

За гостуващия отбор Нанева вкара 11 точки, а Елена Петрова и Жанета Жельова добавиха по 13. Светлана Родионова вкара 16 и овладя 12 борби.